close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • تحلیل و نمودار سازی فرم های پلاگین گرویتی وردپرس
 • اولین تولید کننده پلاگین های مارکتینگ و سئو کاملا ایرانی
 • اولین پلاگین دیجیتال مارکتینگ وردپرسی
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  ناب زیست

  بازدید : 224
  پنجشنبه 20 آبان 1400 زمان : 13:21

  سپتیک تانک چیست؟

  سپتیک تانک در اصل یک مخزن بزرگ است که می تواند در زیر زمین مدفون شود و برای ذخیره و تصفیه جزئی فاضلاب و فاضلاب خانگی طراحی شده است.

  مخازن سپتیک تانک که معمولا از بتن، پلاستیک تقویت شده با شیشه (GRP) یا پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ساخته می شوند، رایج ترین راه حل برای مکان هایی هستند که نمی توانند به سیستم فاضلاب اصلی متصل شوند.

  سپتیک تانک چگونه کار می کند؟

  سپتیک تانک ها، چه تک محفظه باشند و چه چند محفظه، از فرآیند ساده گرانش برای جدا سازی زباله های مایع از زباله های جامد که از دارایی شما به آن سرازیر می شود، استفاده می کنند.

  جامدات سبک تر در فاضلاب ها، همراه با روغن و گریس، روی سطح شناور می شوند و یک لایه پساب را تشکیل می دهند. جامدات سنگین به پایین مخزن فرو می‌ روند، جایی که تا حدی توسط باکتری ‌های بی ‌هوازی که در مخزن رشد می ‌کنند شکسته می ‌شوند و یک لایه لجن تشکیل می‌ دهند. مایعات باقی مانده که بین این دو لایه معلق مانده اند، از مخزن (گاهی اوقات از طریق یک محفظه نشست دوم) به یک میدان زهکشی سپتیک تانک سرازیر می شوند. پساب تخلیه شده سپس در خاک اطراف پراکنده می شود و به باکتری های هوازی طبیعی (تخریب کننده زباله) اجازه می دهد تا زباله های باقی مانده را تجزیه کنند.

  چه کسانی به سیستم سپتیک تانک نیاز دارد؟

  سیستم های سپتیک تانک برای املاکی که نمی توانند به سیستم فاضلاب عمومی وصل شوند و همچنین نمی توانند توسط یک تصفیه خانه فاضلاب که به یک جریان آب مناسب تخلیه می شود سرویس دهی شوند، مورد نیاز است.

  تفاوت بین سپتیک تانک و تصفیه خانه فاضلاب چیست؟

  هر دو سیستم از نیروی جاذبه برای جدا سازی زباله های مایع از زباله های جامد استفاده می کنند، با این حال یک مخزن سپتیک تانک پساب را تصفیه نمی کند و نمی تواند به جریان آب تخلیه کند در حالی که یک تصفیه خانه فاضلاب پساب تقریباً تمیز تولید می کند.

  یک تصفیه خانه فاضلاب یک مرحله اضافی مهم را در فرآیند اضافه می کند. پس از جدا سازی مواد جامد، فاضلاب از طریق پمپ هوا در معرض اکسیژن به سیستم قرار می گیرد که رشد باکتری های هوازی را تشویق می کند. سپس باکتری کار می کند تا فاضلاب باقی مانده را به یک پساب تمیز تر در مخزن تجزیه کند. این مرحله تصفیه اضافی سبب می شود تخلیه پساب به طور قابل ملاحظه ای تمیز تر و کم تر برای محیط زیست مضر باشد و یک تصفیه خانه فاضلاب را قادر می سازد تا مستقیماً به یک جریان آب تخلیه شود (مطابق با قوانین الزام آور عمومی).

  تفاوت بین سپتیک تانک و آبگیر چیست؟

  آبگیر ها در درجه اول مخزن ذخیره پساب هستند و بر خلاف سپتیک تانک، به هیچ وجه پساب را تصفیه نمی کنند. آن ها نیاز به تخلیه در فواصل منظم برای جلوگیری از سر ریز شدن دارند.

  در جایی که یک تصفیه خانه فاضلاب را می توان به عنوان تکامل سپتیک تانک در نظر گرفت، می توان یک آبگیر را همان چیزی دانست که سپتیک تانک از آن تکامل یافته است. با یک آبگیر، هیچ نقطه تخلیه وجود ندارد، هیچ تصفیه فاضلاب موجود در داخل وجود ندارد. این به سادگی یک مخزن ذخیره سازی است که زباله های دارایی شما را نگه می دارد و به طور منظم نیاز به تخلیه دارد. آن ها فقط زمانی باید در نظر گرفته شوند که سایر گزینه های زهکشی خارج از شبکه رد شده باشند.

  تفاوت بین انواع سیستم های سپتیک تانک چیست؟

  همه سیستم های سپتیک تانک فاضلاب، فاضلاب را پردازش و تخلیه می کنند و در اشکال، اندازه ها و از مواد مختلف تولید می شوند و اغلب تفاوت هایی در نحوه نصب آن ها وجود دارد.

  سپتیک تانک های بتنی به طور قابل ملاحظه ای سنگین تر از سپتیک تانک های HDPE یا GRP هستند و بنابراین به تجهیزات سنگین تری نیاز دارند. سپتیک تانک های فایبرگلاس سبک وزن هستند. اما در هنگام حمل و نقل و نصب بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرند. مخازن کروی فضای کم تری را اشغال می کنند، اما به عمق عمیق تری نیاز دارند. مخازن حفاری کم عمق و کم پروفیل به عمق کم تری نیاز دارند، اما فضای افقی بیشتری را اشغال می کنند. اغلب، نوع سپتیک تانک مورد نیاز شما بیشتر تحت تأثیر قوانین و الزامات سایت قرار می گیرد تا ترجیح شخصی شما.

  هزینه و قیمت سپتیک تانک چقدر است؟

  یکی از مهم ترین سوال ها در خصوص سیستم سپتیک تانک که هر روزه شاهد آن هستیم، قیمت سپتیک تانک می باشد. به طور کلی، برای اکثر سیستم های خانگی، هزینه سپتیک تانک متغیر می باشد و عوامل مختلفی بستگی دارد.

  یکی از مهم ترین عواملی که در تعیین قیمت سپتیک تانک موثر است، اندازه سیستم سپتیک تانک است. این مورد تا حد زیادی به تعیین قیمت سپتیک تانک بستگی دارد. عوامل بسیار زیادی وجود دارد که در تعیین قیمت سپتیک تانک موثر است، شما عزیزان و همراهان همیشگی می توانید با مراجعه به سایت ناب زیست تمامی عواملی که در تعیین قیمت سپتیک تانک موثر است را مشاهده و مطالعه نمایید.

  زمان تحویل سپتیک تانک چقدر است؟

  این موضوع می تواند بسته به اندازه و سازنده سیستم سپتیک تانک متفاوت باشد، اما بیشتر سپتیک تانک ها را می توان در عرض 5-7 روز کاری تحویل داد.

  کدام نوع سیستم سپتیک تانک بهتر است؟

  بهترین سپتیک تانک بستگی به شرایط و کاربری شما دارد.

  عمر سیستم سپتیک تانک چند سال است؟

  طول عمر سیستم سپتیک تانک می تواند به عوامل زیادی از جمله شرایط زمین و نحوه نگهداری آن بستگی داشته باشد. طول عمر معمول برای مخازن GRP، PE و بتنی بیش از 50 سال است.

  با فرض شرایط بهینه نصب و استفاده، می توانید انتظارات زیر را داشته باشید:

  • مخازن پلاستیکی (PE) یا فایبرگلاس (GRP) طول عمری بیش از 50 سال دارند.
  • طول عمر مخازن بتنی بین 30 تا 40 سال (بعضی اوقات بیشتر، بسته به شرایط) است.
  • سپتیک تانک های فولادی عمری بین 15 تا 20 سال دارند. این ها نباید برای تاسیسات جدید استفاده شوند، اما هنوز هم گاهی اوقات می توان آن ها را در املاک قدیمی روستایی مشاهده کرد.

  آیا سپتیک تانک ها برای محیط زیست مضر هستند؟

  با اندازه دقیق، نصب مناسب و نگهداری منظم از سپتیک تانک و زهکشی، سیستم سپتیک تانک بیش از هر راه حل مدیریت فاضلاب دیگری برای محیط زیست مضر نیست.

  اگر سیستم سپتیک تانک به درستی طراحی، نصب یا نگهداری نشده باشد، می ‌تواند منجر به آلودگی منابع آب سطحی و زیر زمینی شود که برای محیط ‌زیست مضر و بالقوه برای سلامت عمومی خطرناک است. طراحی و نصب سیستم سپتیک تانک شما توسط متخصصان واجد شرایط و اطمینان از این که تمام توصیه های استفاده و نگهداری ارائه شده توسط تامین کننده سپتیک تانک را رعایت می کنید، بهترین راه برای اطمینان از ایمن بودن سیستم سپتیک تانک شما از نظر زیست محیطی است.

  آیا همه سیستم های سپتیک تانک نیاز به زهکشی دارند؟

  همه سیستم های سپتیک تانک برای تصفیه پساب ذخیره شده در مخزن نیاز به یک زهکشی دارند.

  سیستم های سپتیک تانک به صورت مجزا کار نمی کنند. پساب تولید شده در داخل مخزن تصفیه نمی شود تا جایی که برای تخلیه ایمن باشد. تصفیه از میدان زهکشی یا غوطه ور شدن سپتیک تانک انجام می شود (فضا های آب سطحی، چاله های غوطه ور، جعبه های غوطه ور یا تونل ها هرگز نباید برای تخلیه پساب تانک سپتیک استفاده شوند).

  برای تمام تاسیسات جدید سیستم سپتیک تانک، یک میدان زهکشی تنها گزینه تخلیه فاضلاب است و باید همراه با سیستم سپتیک تانک شما حتما نصب شود.

  اگر در ملک فضایی برای زهکشی وجود نداشته باشد چه اقداماتی را باید انجام داد؟

  اگر نمی توانید یک میدان زهکشی برای تخلیه سپتیک تانک خود نصب کنید، نمی توانید سپتیک تانک نصب کنید و باید فاضلاب و فاضلاب را به نزدیک ترین فاضلاب اصلی پمپ کنید یا از تصفیه خانه فاضلاب استفاده کنید.

  تصفیه خانه فاضلاب به اندازه کافی پساب تمیز تولید می کند تا امکان تخلیه به یک جریان آب را فراهم کند. در صورت عدم اتصال به فاضلاب اصلی یا تصفیه خانه فاضلاب، باید به جای آن به نصب یک حوضچه فاضلاب نگاه کنید، زیرا ذخیره زباله های خود برای حذف منظم توسط یک حامل ثبت شده تنها گزینه شما خواهد بود.

  چه کسی مسئول سیستم سپتیک تانک است؟

  هم از نظر عملکرد فیزیکی و نگهداری سیستم سپتیک تانک و هم پاسخگویی قانونی در صورت خرابی و آلودگی محیط زیست، اپراتور سیستم مسئول سیستم سپتیک تانک است.

  در صورت صحت هر یک از موارد زیر، شما اپراتور سیستم سپتیک تانک تلقی می شوید:

  • شما مالک اموالی هستید که از سیستم سیستم سپتیک تانک استفاده می کنید.
  • شما یک قرارداد کتبی با مالک ملک دارید که می گوید شما مسئول نگهداری سیستم سپتیک تانک هستید (مثلاً در حال اجاره هستید و در قرار داد اجاره شما آمده است)
  • شما مالک ملکی هستید که سیستم سیستم سپتیک تانک را با سایر ویژگی ها به اشتراک می گذارید. هر مالک دارایی یک اپراتور سیستم سپتیک تانک است و شما مشترکاً مسئول رعایت قوانین الزام آور عمومی هستید.

  اگر هنوز مطمئن که شما اپراتور سیستم سپتیک تانک هستید یا خیر، باید با سازمان ملی محیط زیست خود تماس بگیرید تا بفهمید که اپراتور سیستم سپتیک تانک هستید یا خیر.

  مسئولیت ما در فروش خانه ای با سیستم سپتیک تانک چیست؟

  این یک الزام قانونی اپراتور سیستم سپتیک تانک است که به خریدار در مورد سیستم های فاضلاب خارج از ملک اطلاع دهد و شرح مفصلی از کاربری، مکان، نگهداری مورد نیاز و سابقه نگهداری تا 7 سال ارائه دهد.

  هنگام فروش خانه ای با سیستم سپتیک تانک، مهم ترین نکته این است که در مورد سن و شرایط آن شفاف باشید و تا حد امکان به خریدار اطلاعات کافی و دقیقی بدهید. اگر سیستم سپتیک تانک شما به پایان عمر خود نزدیک می ‌شود، خریدار باید این موضوع مهم را بداند و ممکن است لازم باشد در مورد قیمت فروش مجدد مذاکره کنید تا سیستم در حال تعویض را در نظر بگیرید یا قبل از فروش، این کار را خودتان انجام دهید. شما دوست ندارید فریب بخورید و خانه ‌ای با سیستم سپتیک تانکی بخرید که یک سال بعد خراب و غیر قابل استفاده می ‌شود، بنابراین وسوسه نشوید که سعی کنید شخص دیگری را فریب دهید تا خانه شما را خریداری کند.

  اگر در حال خرید ملکی هستم که توسط سپتیک تانک سرویس می شود، چه چیزی را باید بررسی کنم؟

  هنگام خرید خانه ای با سیستم سپتیک تانک، مهم است که بدانید شما مسئولیت کامل سیستم مذکور را بر عهده خواهید گرفت و بنابراین باید سعی کنید تا حد امکان در مورد آن اطلاعات مربوطه را کسب نمایید.

  از صاحبان ملک فعلی سؤالاتی از این قبیل را بپرسید:

  • این سیستم سپتیک تانک چقدر قدمت دارد؟
  • آیا سپتیک تانک تاکنون مشکلی نداشته است؟
  • هزینه تخلیه سیستم سپتیک تانک معمولا چقدر است؟
  • آیا تاکنون سپتیک تانک به طور مرتب تخلیه شده است؟
  • سپتیک تانک و میدان زهکشی چه زمانی نصب شده است؟
  • سیستم سپتیک تانک و لوله کشی های آن در چه وضعیتی هستند؟
  • آیا سیستم سپتیک تانک با فاضلاب ها و لوله کشی های دیگری مشترک است؟

  آن ها باید بتوانند به بسیاری از این سؤالات به راحتی به شما پاسخ دهند، بنابراین اگر به نظر نا مطمئن می رسند، بسیار مراقب باشید. با این حال، از آن جایی که سیستم تماماً زیر زمینی و مدفون است است، تعیین وضعیت سپتیک تانک و لوله‌کشی دشوار است. این مورد نکته مهمی است که احتمالاً باید اصرار داشته باشید که به درستی بازرسی شود. بسیار مهم است که مطمئن شوید ملکی با سیستم سپتیک تانک فاضلاب در آستانه خرابی نمی‌ خرید، اما بررسی استاندارد ساختمان آن را پوشش نمی ‌دهد. برای این کار باید یک بررسی زهکشی خرید خانه توسط یک بازرس واجد شرایط انجام شود.

  این گزارش عمیق تمام آن چه را که باید در مورد سلامت سیستم سپتیک تانک بدانید و این که آیا مشکلاتی وجود دارد که باید برای اطمینان از استفاده بدون مشکل پس از خرید ملک مورد توجه قرار گیرد، به شما می گوید. دانستن این که آیا تعمیری برای سپتیک تانک وجود دارد که باید انجام شود یا این که آیا سیستم سپتیک تانک به طور کامل نیاز به تعویض دارد، زمینه خوبی برای مذاکره در مورد قیمت فروش و یا در صورت عدم تمایل فروشنده به عقب نشینی فراهم می کند.

  قوانین و مقررات جدید برای سیستم های سپتیک تانک چیست؟

  قانون جدید از تخلیه سیستم های سپتیک تانک به داخل آبراهه ها جلوگیری می کند و اپراتور ها را ملزم می کند تا سیستم خود را با یک میدان زهکشی، تصفیه خانه فاضلاب یا سایر راه حل های زهکشی خارج از شبکه به روز کنند. تمام سپتیک تانک های جدید باید با یک میدان زهکشی نصب شوند و با آن مطابقت داشته باشند.

  با تشکر ویژه از سایت یو آپلود

  کابینت روشویی پی وی سی(PVC)
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 3
 • بازدید کننده امروز : 4
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 11
 • بازدید ماه : 5
 • بازدید سال : 1196
 • بازدید کلی : 2325
 • کدهای اختصاصی